Lukáš Helcl


1998-----------------------------------2000-----------------------------------2003-----------------------------2006


2008
 

(*25.4. 1980)

Narodil jsem se v pátek něco po půl třetí na Praze 4 v Krči. Dětství jsem taktéž trávil tam (Na Lhotce) až do svých sedmi let, kdy jsme se s rodinou přestěhovali do Řep na Prahu 6, kde mě také rodiče pod záminkou výletu na Ukrainu vylákali do školní budovy. Rodiče ovšem nepočítali s tím, že za 8 let uprchnu (zfilmováno v roce 98 v USA jako Escape from S.C.H.O.O.L. režie Steven Carpenter). Proto mě také nechali zavřít na další roky do elitní internátní školy v Praze. Tam už nebylo tak hrozné (až na neustálé sexuální zneužívání, bití a občasné akce lidský štít), protože tam taktéž chodili další dva spoluvězni ze základního nápravného zařízení v Řepích - Martin Šimána, který nikdy neřekl proč sedí, ale tak nějak sme tušili že to byl on kdo vyhodil do povětří tu budovu SSM v roce 88 - a Lukáš Hrdlička, politický vězeň (v roce 89 to byl právě on, kdo natočil Jakešův projev na Hrádečku), který nebyl propuštěn při amnestii, protože byl zrovna na záchodě když se rozdávali. Na Zatlance (tak se ten internát jmenoval) jsme ale měli možnost i umělecky tvořit a tak se zrodila TV Vona - Hellmark production. Film který vznikl nám vydělal 500 miliónů dolarů po celém světě, protože ale jedna část připomínala hvězdné války (Lukáš Hrdlička chodil z leva do prava stejně jako Harrison Ford v epizodě V), jsme byli jsme zažalováni Georgem Lucasem a museli mu všechen zisk předat a filmy digitálně změnit, aby Lukáš Hrdlička chodil z prava do leva. V roce 2000 nás propustili na podmínku (já jsem jako jediný podmínku neporušil, zato M.Šimána ihned a L.Hrdlička až po roce) a já se mohl věnovat plně natáčení. O dva roky později jsem náhodou potřeboval peníze na jeden film o sexy jeptiškách - BAY Watch GOD - a tak mi někdo poradil abych zkusil práci. A já jí zkusil a musím říci, že nápad to byl pěkně blbej. Bohužel nemohu dát výpověd protože můj zaměstnavatel má moje akty a hrozí že je zveřejní na internetu, když se pokusím odejít.

Osobní údaje:

Výška : 168cm
Váha : 56kg
Barva očí : modrá
Účes : dobrej vo'e a experimenty.

Vady : příliš krásný, skromný a za uplňku se mění na vlkodlaka
Hobby : Ve volných chvílích řeším paranormální jevy v oblasti Moravy. Dále pak hudba, televize, internet, sf literatura, comicsy, videohry a další.

A teď pár mých oblíbených věcí
Nejoblíbenější filmy : Evil Dead, Evil Dead 2, Armáda Temnot
Nejoblíbenější herec : Bruce Campbell
Nejoblíbenější hudební styly : Elektronická(všeobecně) hlavně IDM - Drum & Bass - Jungle - Ambient, industrial rock, indie rock
Nejoblíbenější skupiny : Aphex Twin, Autechre, U-Ziq, Squarepusher, Vast, Farmer Boys, Mansun
Nejoblíbenější alba : ...I care because you do (Aphex Twin), Bluff Limbo (U-Ziq), Feed Me Wierd Things (Squarepusher), Visual Audio Sensory Theater (Vast), Till The Cows Come Home (Farmer Boys), Kleptomania, Six, Attack of the grey Lantern, Little Kix (Mansun)
Nejoblíbenější skladby : Milkman, Girlboy song, Polymonial C, Windowlicker (Aphex Twin), Around the world, Da funk (Daft punk), Sometimes, Jacqoues your body (Les Rhytmes digitales), Old Fun #1 (U-Ziq), Tundra (Squarepusher), Flourella, Six, Closed for Business, Wide Open Space, Soundtrack 4 2 Lovers, Take it easy (Mansun).
Nejoblíbenější pití : čaj a coca-cola
Nejoblíbenější Tv seriály : Southpark, Akta X, Dobrodružství Brisca Countyho jr, Futurama, Ztraceni
Nejoblíbenější humor : Monty Python
Nejoblíbenější spisovatel : Roger Zelazny, H.P. Lovecraft, Philip K. Dick, Clive Barker
Nejoblíbenější PC hra : Ravage, Silent Hill 1-4, Devil May Cry 1-3, Super Mario 64 DS
Nejoblíbenější Tv stanice : Viva zwei(hudební) - Zrušena 7.1. 2002
Nejoblíbenější nemoc : Rýma
Nejoblíbenější věc : Lhaní

Následující informace přejaty z magazínu HROM a proto nemohu zaručit jejich pravdivost :

TV VONA - jak to začalo a jak to bude pokračovat…

V roce 1998 jsem byl já,M.Šimána a L.Hrdlička v semináři Estetické výchovy. Né proto, že jsme silně esteticky založeni,ale proto že jsem neměli na výběr.No a na pololetí jsme měli udělat seminární práci. Nedostatek estetického cítění plus entuziazmuz, nápaditost, to že měl L.Hrdlička kameru a proto, že nás nic jiného nenapadlo se zrodila VONA.Třídou a učitelkou byla přijata rozporuplně, ale v celku kladně.

Vona v datech :
Rok 1998 : Vzniká anologová Tv Vona/Hellmark production. Nenatočen film Toranův kámen, vznik pásma parodizující tv vysílání
Rok 1999 : Pokračuje analogová Tv Vona, jediné co stojí za zmínku v tomto roce je pořad Linka Nebezpečí
Rok 2000 : Lukáš Helcl získává vlastní kameru - přechod z HI8 na VHS-C, zlatá éra TV Vony, natočeno hodně pořadů, kvalita kolísající, vznik seriálu Na Točně
Rok 2001 : Mírná profesionalizace TV Vony, přechod na počítačový střih viz amatérský hororový film Amateurs story, Lukáš Kadlec si kupuje vlastní kameru (či rentgen).
Rok 2002 : Vznik drsnější produkční společnosti Dove From Hell, počítačový střih je už standartem, Lukáš Helcl byl okraden a tím přichází Tv Vona o kameru, později si pořizuje HI8, natáčení pokračuje, delší produkce pořadů, méně času na natáčení
Rok 2003 : Času je stále méně, vzniká minimum pořadů, hlavně pokračuje seriál Na Točně - ALE POZOR!!! zrození digitální TV VONY - Lukáš Hrdlička a později i já si kupujeme

Mini DV Kamery.
Rok 2004 : Notočen speciální díl Točny pro naše první oficiální DVD.
Rok 2005 : Vznikají dva dilý Historek z posvětí a pozdějí si já kupuji novou MiniDV kameru, která má lepší propozice pro natáčení.
Rok 2006 : Právě na tu novou a lepší kameru natáčíme pořad Dobre Zprávy, který nám vyhrál náš první amatérský filmový festival - HAF v Tanvaldu.
Rok 2007 : Vzniknul jeden díl Točny (Genex, tč#16) a film Konspirace vyhrál hlavní cenu na festivalu Zlatá Kazeta.
Rok 2008 - do dnes : Tvorba Tv Vona pokračuje. Nátáčíme další díly sitcomu Na Točně nebo investigativní pořad Na Vlastní pěst. Od roku 2011 natáčíme webovou talkshow Neanonymní alkoholici a já se věnuji recenzování filmů ve více méně pravidelném pořadu LukyHellovo filmové okénko.

 

Můj profil a různá videa na serveru YOUTUBE

Moje videa a serveru STREAM

Email: lukyhell@tvvona.cz