The Amateurs Story

Aneb informace o vzniku a natáčení zatím největšího projektu TV VONA.  Někdo dostal nápad natočit muzikál, ale po stylu TV VONA. Po té se Lukáš Kadlec ujal scénáře a během Června 2001 byl scénář v hrubé podobě dokončen. Muzikál "Amateurs story" byl pojat jako pseudodokument, který se vysílá v roce 2010 a který odhaluje divákům vzestup a pád skupiny The Amateurs.  Na scénáři dále spolupracovali např. Lukáš Helcl či Lukáš Hrdlička.

Herecké obsazení:
The Amateurs hrají: Lukáš Helcl, Lukáš Hrdlička, Lukáš Kadlec a Martin Šimána (neúčastnil se koncertových scén ze studijních důvodů)
5. člena Amateurs a zároveň údajného milence L. Helcla si zahrál Ladislav Besser.
Celým pořadem provází Vašek, Katka a Veronika
Fanynky hrají: Eliška Kadlecová  a Dáša Čižmárová aj.
Jendu Břendu z kapely Ampeurs si zahrál host TV VONY - Vojta Smetana
aj.
Formát : VHS-C / Barevný/ČB

 
Natáčení:
Natáčení začalo dne 2.7.2001. Probíhalo v pohodě až na občasné výpadky paměti u hlasatele Vaška :). Dne 4.7.2001 se točily exteriéry na diskotéce Roses, kterou obstaral náš dobrý kamarád. Nutno podotknout, že se kvůli časovým důvodům nemohl natáčení zúčastnit Martin Šimána. Ten den jsme tedy v sedm hodin ráno vyjeli s celou aparaturou na Prosek (nutno podotknout, že jsme využívali služeb městské dopravy, takže to byl docela záhul) a v 8:00 už jsme byli na place. V Roses jsme natočili 9 písniček (když nepočítám 2. verzi Get back ve tmě). Původní záměr byl sice natáčet vše na živo, ale kvůli zjednodušení jsme soundtrack nahráli na playback a pouštěli ho k našemu vystoupení. Celkový zvuk je ale živý, protože L. Hrdlička bouchal do tamburiny a Lukáš Kadlec opravdu hrál na akustickou kytaru a zpíval živě (je to občas i trochu slyšet :))

 

              vlevo: sólo Lukáše Helcla při písničce Lumír panic!, Vpravo: Lukáš Helcl si cvičí zpěv na Playground corpse


Další den pokračovalo natáčení v Řepích, kde se točily scény s hlasatelem Vaškem.  Točilo se nejvíce v bytě Lukáše Hrdličky, ale byly natočeny i scény v exteriérech.

V následujících týdnech se točily krátké scény, které se v muzikálu objevují jakoby dokumentární černobíle snímky Amateurs. Tyto scény natáčeli Helcl, Hrdlička, Kadlec, Šimána a Besser. Rovněž byla natočena scéna s prodavačem bootlegů (bootleg = pirátská nahrávka)  ve sklepě u L. Kadlece.

Dne 9.9.2001 byly natočeny další důležité scény - scény s fanynkama The Amateurs. Fanynky hráli E. Kadlecová, D. Čižmárová, M. Holešová , I. Piknová  Natáčení probíhalo v dobré náladě a všechny scény byly ještě ten den dokončeny. 

23.9.2001
z časových důvodů byl hlasatel Vašek nahrazen dvěmi hlasatelkami Katkou a Veronikou.


29.09.2001
Tento den jsme měli sraz už v 9:30 a L. Hrdlička nedorazil, protože den předtim chlastal (Colu), ale i tak se podařilo dotočit všechny zbývající scény s hlasatelkami. Tento den byla také natočena  scéna s panem Kvapilem, kterého ztvárnil Lukáš Kadlec.
Tento den tedy byly dotočeny všechny zbývající scény (kromě ankety, která ještě bude natočena) a muzikál se tak dostává do fáze stříhu (sestříháno už prvních 15 minut).pozn - nikdy nenatočeno

 

Hudba
S natáčením soundtracku se začalo již v červnu (konkrétně 24.6.) a nejprve byl natočen soundtrack ke koncertním scénám v Roses. Na koncert jsme natočili tyto skladby: Get back Lumír!. Lumír je debil  manic miner version, Please Mr. Killer, Lumír panic, Lumír je tu, The Lumír, Let´s kill again a Playground corpse.


Natáčení písničky Get back Lumír!(elektro version) 24.6.2001

Dále se začalo s tvorbou písniček přímo pro muzikál. L. Kadlec napsal dvě písničky pro L. Hrdličku, který je v muzikálu bude zpívat - jedna se jmenuje Bootleg song a druhá Bobík song (o závislosti L. Hrdličky na mléce a na mléčném nápoji Bobík). Lukáš Helcl napsal The Lumír a byla rovněž natočena nová verze Playground corpse. Obě tyto písničky se objeví na CD, které výjde k muzikálu jako soundtrack.

 
Děj muzikálu:
Hlasatel na začátku uvede diváky do děje a představí jednotlivé členy Amateurs - Helcla, Hrdličku, Kadlece a Šimánu. Po té se děj začne odvýjet vznikem skupiny, pak následuje setkání s Lumírem, první album, první hit a tak dále až do postupné smrti všech členů Amateurs.  Děj je proložen koncertními scénami z Roses, "dokumentárními" záběry z dob Amateurs, rozhovory s fanynkami aj. Jako každá slavna skupina i Amateurs se nevyhnou problémy -  po natočení druhého alba začnou mít Amateurs problémy se závislostí na nebezpečných látkách - na mléku a na bobících. Dojde to tak daleko, že Lukáš Hrdlička této závislosti na konci podlehne, když ho jeho manželka Koko Voko najde mrtvého v koupelně  s Bobíkem v ruce.  Lukáš Kadlec je pak v přímém přenosu zastřelen, Martin Šimána spáchá sebevraždu ustřelením hlavy a Lukáš Helcl zmizí. Tak skončí legenda.

 
Tento muzikál by měl mít premiéru do konce roku 2001. Bude to první pořad TV VONY, který bude stříhán na PC a který bude kvalitně ozvučen. Délka je zatím plánovaná zhruba na 60 - 70 minut čistého času. Originální soundtrack s názevm "4. album" by mohl být hotov již během září 2001.

 

Tento muzikál byl prozatím zveřejněn pouze na síti G+ ve skupině TV VONA>


TV VONA
on Google+